IMG 4834

Ćwiczenie zgrywające pod kryptonimem „Lublin – 2016”.

IMG 483416 czerwca 2016 roku na terenie stadionu sportowego Arena Lublin odbyło się wieloszczeblowe ćwiczenie zgrywające pod kryptonimem „Lublin – 2016”.

   Ćwiczenie miało  m.in. na celu doskonalenie współdziałania służb, inspekcji, straży i centrów zarządzania kryzysowego oraz zgrywanie systemu kierowania reagowaniem kryzysowym w województwie lubelskim w sytuacjach o znamionach ataku terrorystycznego.

   Scenariusz ćwiczenia zakładał atak terrorystyczny podczas koncertu na terenie stadionu sportowego Arena Lublin. Na terenie obiektu nastąpił wybuch , w wyniku którego duża liczba osób została ranna, powstała panika. Z wnętrza stadionu słychać było strzały i można było zobaczyć zamaskowanych mężczyzn z bronią, którzy biorą zakładników.

   Pierwsze czynności na miejscu zdarzenia podejmują policjanci i strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. Strażacy uczestniczą w segregacji rannych oraz zabezpieczaniu miejsca zdarzenia. Do akcji wkracza również pluton chemiczny Państwowej Straży Pożarnej, który podejmuje czynności związane z rozpoznaniem materiałów chemicznych połączonych z ładunkiem wybuchowym odnalezionych w zaparkowanym na parkingu samochodzie.

   Działania strażaków obserwował Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski wraz z zastępcą st. bryg. Szczepanem Goławskim.

mt_gallery: Ćwiczenia Stadion Arena Lublin.

tekst/zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra KW PSP Lublin.

 

Skip to content