20160518 233209

Pożar mieszkania w Michalowie powiat zamojski.

20160518 23320918 maja o godz. 21:36 dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Zamościu  otrzymał informacje o pożarze mieszkania na I piętrze bloku mieszkalnego w Michalowie przy ul. Osiedlowej.

   Po przybyciu zastępów z jednostki ratowniczo – gaśniczej ze Szczebrzeszyna, stwierdzono, że pożar jest znacznie rozwinięty, a płomienie sięgają drugiego piętra. Pierwsze działania gaśnicze podjęto od zewnątrz, a następnie akcje kontynuowano od strony klatki schodowej. Wraz z prowadzeniem działań gaśniczych prowadzono przeszukiwanie pomieszczeń, czy nie występują osoby poszkodowane w mieszkaniu objętym pożarem oraz mieszkaniu na II kondygnacji. Na szczęście nikogo nie odnaleziono. Niestety z przeprowadzonego rozpoznania wynikło, że 33 letnia kobieta przed przyjazdem służb ratowniczych uległa poparzeniu i znajduje sie u sąsiadów, gdzie jest jej udzielana pomoc. Kobietę następnie przewieziono do szpitala. Część mieszkańców drugiej klatki schodowej samodzielnie opuściła swoje mieszkania,  strażacy ewakuowali po częściowo przewietrzonej klatce schodowej małżeństwo z dwójką dzieci znajdujących się na II piętrze budynku. Sytuacja była dość poważna jedno z pomieszczeń mieszkania było objęte pożarem, występowała wysoka temperatura. Nie wykluczamy, że przed przyjazdem służb ratowniczych, w palącym się mieszkaniu, doszło do wybuchu (przy rozgorzeniu, dopływ powietrz może spowodować wybuch gazów pożarowych), na co może wskazywać odrzucone na ok. 10m okno mieszkania.
   Strażacy po przewietrzeniu całego budynku, upewnieniu się że nie występuje tlenek węgla zezwolili mieszkańcom na powrót do swoich domów. Wstępnie straty pożarowe określono na 90 tys. Spaleniu uległo mieszkanie wraz z wyposażeniem, okno mieszkania na II piętrze, odymienie klatek schodowych i mieszkań. Trwa ustalanie przyczyn pożaru, nie wykluczamy uszkodzenie piecyka grzewczego.
   W działaniach trwających ponad 3 godz. wzięły udział 4 zastępy z jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP w Zamościu i Szczebrzeszynie, OSP Niedzieliska oraz OSP Sułów. 

tekst: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość.

mt_gallery: Pożar miszkania w miejscowości Michalów, powiat zamojski.

zdjęcia: st.kpt. Marcin Lipiec

Skip to content