DSC02688 - Kopia

Wypadek w miejscowości Zosin – powiat rycki.

DSC02688 - KopiaW dniu 11 kwietnia 2016r. około godziny 10:00  – w miejscowości Zosin na skrzyżowaniu DK 48 z drogą gminną doszło do zderzenia samochodu osobowego Daewoo Lanos z karetką przewozową Renault Trafic.

   Przed przybyciem jednostek straży pożarnej Policja zablokowała całkowicie ruch, ZRM udzielał medycznych czynności ratunkowych poszkodowanym. Kierowca Daewoo Lanos znajdował się na chodniku przy samochodzie. Wszyscy podróżujący karetką znajdowali się poza pojazdem (dwie osoby ułożone były w pozycji na wznak, kierowca karetki znajdował się przy samochodzie, czwarta osoba znajdowała się w karetce).
   Działania strażaków PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzania, pomocy ZRM w udzielaniu medycznych czynności ratunkowych oraz odłączeniu klem akumulatorów w obu pojazdach (w samochodzie osobowym zakręcono również zawór LPG). W trakcie działań do zdarzenia dojechał drugi ZRM oraz dodatkowe siły Policji. Lekarz koordynujący działania medyczne stwierdził zgon jednej osoby (strażacy zabezpieczyli ciało workiem na zwłoki oraz rozstawili parawan). Trzy osoby poszkodowane z karetki zostały zabrane do szpitala w Puławach. Kierowcy Daewoo Lanos udzielono kpp w postaci opatrunku osłaniającego prawego kolana oraz wsparcia psychicznego, odmówił hospitalizacji.
   Po zakończeniu czynności dochodzeniowo śledczych prowadzonych przez policję i prokuratora, uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową, a zarządca drogi przystąpił do usunięcia plamy powstałej z płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział 2 zastępy z KP PSP w Rykach i strażacy z OSP Zosin i OSP Ułęż. 

tekst/zdjęcie: st. kpt. Jarosław Lasek KP PSP Ryki.

DSC02688 - Kopia

 

Skip to content