P1010530

Pożar dwóch samochodów ciężarowych.

P1010530Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Radzyniu Podlaskim 18 kwietnia 2016 roku, o godzinie 03:17 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na ulicy Budowlanych w Radzyniu Podlaskim, w pobliżu stacji napraw samochodów.

Ze zgłoszenia wynikało, że nad stacją napraw samochodów ciężarowych unosi się dym, osoba zgłaszająca usłyszała również wybuch.  Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG PSP Radzyń Podlaski, jeden zastęp z OSP Żabików  i jeden z OSP Paszki Duże.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali palące się dwa samochody ciężarowe marki Scania i Mercedes na terenie firmy zajmującej się ich naprawą. Kabiny obydwu pojazdów całkowicie były objęte pożarem. Naczepa samochodu Mercedes, na której znajdował się granulat częściowo uległ spaleniu. Pożarem zagrożony był budynek stolarni znajdujący się na sąsiedniej posesji. Ze względu na przebiegającą linię średniego napięcia  odłączone zostało zasilenia linii energetycznej, która znajdowała się nad jednym z palących się pojazdów. Zastępy JRG przystąpiły do gaszenia pożaru podając dwa prądy piany na palące się pojazdy. Przybyłe zastępy OSP Żabików i OSP Paszki Duże podały jeden prąd wody w obronie stolarni, drugi prąd wody podały na palącą się  naczepę. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do dogaszania podłogi naczepy.

tekst: kpt. Krzysztof Gomółka KP PSP Radzyń Podlaski

mt_gallery: Pożar samochodów ciężarowych w powiecie radzyńskim.

zdjęcia: KP PSP Radzyń Podlaski

 

 

 

Skip to content