16otwp2

Eliminacje powiatowe OTWP w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu.

16otwp2W dniu 01 kwietnia 2016 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu, przeprowadzono XXXIX eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

   Zwycięzcy w nagrodę otrzymali mini wieże ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, które odbędą się w dniu 28 kwietnia w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.  
   Do turnieju przystąpiło 25 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 11 gmin powiatu zamojskiego. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dosyć trudne pytania. Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

I GRUPA – szkoła podstawowa
1.    Mateusz Pryciuk – Zespół Szkół Podstawowych  
2.    Katarzyna Kusy – SP w Wierzbie
3.    Krystian Ruszczak – SP Nr 1 w Szczebrzeszynie

II GRUPA – gimnazjum
1.    Adrian Świrszcz – Gimnazjum w Wierzbie
2.    Marcin Malec – Gimnazjum w Szczebrzeszynie
3.    Natalia Węcławik – Gimnazjum w Skierbieszowie

III GRUPA – szkoły ponadgimnazjalne
1.    Damian Łasocha – ZSO Krasnobród
2.    Bartosz Skrzypek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu
3.    Arkadiusz Godzisz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu
    
    W przerwie pomiędzy etapami eliminacji, młodzieży oraz opiekunom, zaprezentowano wyposażenie pojazdów pożarniczych.
    Serdecznie dziękujemy pozostałym sponsorom tj.: Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa EDURA, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., które ufundowały pozostałe nagrody: markowe torby podróżne, markowe śpiwory, poczęstunek dla uczestników, pamiątkowe dyplomy.   
    Jak powszechnie wiadomo najtańszą formą przeciwdziałania wystąpieniu różnego rodzaju zagrożeń jest odpowiednia profilaktyka. W tego rodzaju działalność w pełni wpisuje się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który ma na celu odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii  ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego. Turniej ten systematyzuje, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi, w ramach tego Turnieju, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń.

mt_gallery: OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" - eliminacje powiatowe w Zamościu.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość.

Skip to content