P1010414

Pożar stacji napraw samochodów ciężarowych w miejscowości Stara Wieś, powiat radzyński.

P1010414O godzinie 20:17 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Radzyniu Podlaskim otrzymał zgłoszenie o pożarze hali napraw samochodów w miejscowości Stara Wieś.

 

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Radzyniu Podlaskim oraz jednostkę OSP Borki (jednostka z KSRG).
Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że wewnątrz warsztatu naprawczego samochodów ciężarowych występuje bardzo duże zadymienie. Na miejscu zdarzenia był pracownik warsztatu, który otworzył drzwi wejściowe. Po odłączeniu napięcia przeciwpożarowym wyłącznikiem prądu do środka wprowadzona została rota w aparatach ochrony dróg oddechowych z prądem gaśniczym w celu lokalizacji źródła tak dużego zadymienia. Ratownicy zlokalizowali ognisko pożaru w pomieszczeniu magazynowym części zamiennych wewnątrz budynku. Podając prąd piany gaśniczej stłumiono płomienie jednocześnie ograniczając rozprzestrzenienie się ognia. Następnie do środka wprowadzona została druga rota, która miała za zadanie odtworzyć bramy garażowe oraz okna w części socjalnej celem odprowadzenia dymów pożarowych. Wewnątrz warsztatu znajdował się samochód ciężarowy, który zostały wyprowadzony na zewnątrz. Po lokalizacji pożaru podany został  drugi prąd piany w celu efektywniejszego gaszenia. W dalszej kolejność przystąpiono do usuwania na zewnątrz pozostałości po pożarowych z wnętrza pomieszczenia magazynowego.
Straty oszacowane zostały na kwotę 250 tys. zł, w tym 130 w budynkach. Mienie uratowane oszacowano na kwotę 1 mln zł.

tekst: kpt. Krzysztof Gomółka KP PSP w radzyniu Podlaskim.

mt_gallery: Pożar stacji napraw samochodów w miejscowosci Stara Wieś.

zdjęcia: KP PSP Radzyń Podlaski.

Skip to content