DSC 0435

OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” – eliminacje powiatowe w Parczewie.

DSC 043522 marca 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Parczewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”.

 

   W eliminacjach powiatowych udział wzięli zwycięzcy szczebla gminnego – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Konkurs ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru.
Najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej  będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim:
– grupa I (szkoły podstawowe): Wołnysz Julia ze Szkoły Podstawowej w Uhninie,
– grupa II (gimnazja): Włoszek Agata z Publicznego Gimnazjum w Parczewie,
– grupa III (szkoły ponadgimnazjalne): Kowalski Łukasz z I LO w Parczewie
   Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy i drobne upominki a dla trzech najlepszych osób z każdej grupy wiekowej wręczono nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Parczewie, Oddział Powiatowy ZOSP RP w Parczewie i Urząd Miejski w Parczewie. Nagrody rzeczowe, upominki oraz dyplomy wręczali: komendant powiatowy PSP w Parczewie st. bryg. mgr inż. Janusz Krasuski, Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Parczewie Waldemar Wezgraj oraz Członek Prezydium Oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie Wiesław Nowak.
   Młodzieży szkolnej składamy gratulacje, opiekunom podziękowania za trud przygotowania do turnieju. Laureatom życzymy sukcesu na szczeblu wojewódzkim.

tekst: kpt. Krzysztof Fila KP PSP Parczew.

mt_gallery: Parczew - eliminacje powiatowe OTWP "Młodzież zapobiega pożarom".

zdjęcia: dh Jacek Pogorzelec OSP Milanów.

Skip to content