Plakat STOP pożarom traw jpg

KAMPANIA INFORMACYJNA „STOP POŻAROM TRAW!”

Plakat STOP pożarom traw jpg22 marca 2016 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię pod hasłem „STOP pożarom traw!”, który poprowadził st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy KG PSP.

  Przedstawił on dane statystyczne, skalę zaangażowania straży pożarnej w interwencje związane z wypalaniem traw, straty dla środowiska naturalnego oraz koszty, jakie ponosi każdy obywatel w związku z pożarami i zaangażowaniem służb ratowniczych.
  Wspólna kampania informacyjna Komendy Głównej PSP oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych ma na celu zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z wiosennym podpalaniem nieużytków rolnych.
W grupie docelowej akcji znaleźli się m.in. nauczyciele, dzieci i młodzież szkolna, mieszkańcy terenów wiejskich, właściciele ogródków działkowych.

Od początku roku do 24 marca 2016 roku  strażacy w woj. lubelskim wyjeżdżali już do ponad 340 pożarów traw, łąk i nieużytków.

Patrz też film: „Trawa to nie zabawa…”  https://www.youtube.com/watch?v=0ni5vVhxzLc#t=22                     

„Rzuć palenie…”  https://www.youtube.com/watch?v=m5Er7DeILqU&list=FLUo5gjc5-sQ-UfEJ6HSog_Q

 

Link z materiałami edukacyjnymi, prezentacja, plakat, ulotka do pobrania ze strony internetowej Komendy Głównej PSP:

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Rozpoczecie-kampanii-STOP-pozarom-traw/idn:35876

mt_gallery: Kampania informacyjna "STOP pożarom traw!"

Skip to content