msw2

WYRÓŻNIENIE DLA ZAMOJSKIEGO STRAŻAKA

msw2W dniu 18 lutego 2016 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się uroczyste wręczenia odznaczeń państwowych Krzyży „Zasługi za Dzielność” oraz „Krzyży Zasługi” funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Odznaczenia wyróżnionym wręczał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Krzyżem „Zasługi za Dzielność”, nadanym przez Prezydenta RP, uhonorowanych zostało 2 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz 22 policjantów, a śród nich mł. kpt. Mateusz Kozłowski dowódca sekcji w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu.

Przypomnijmy w dniu 07 czerwca przed godziną 18 na kąpielisku w Krasnobrodzie odpoczywał wraz z rodziną mł. kpt. Mateusz Kozłowski, który pośpieszył z pomocą dwóm tonącym mężczyznom. Sytuacja była dość trudna, jeden z mężczyzn był jeszcze przytomny i znajdował się w odległości ok. 5m od brzegu, kolejny w odległości ok. 10 metrów, który już nie dawał znaku życia. Strażak samodzielnie ewakuował pierwszego podtopionego poprzez podanie paska od spodni. Drugiego mężczyznę wraz z innymi świadkami zdarzenia udało się wydostać na brzeg. Mężczyzna po usunięciu wody z dróg oddechowych, na szczęście odzyskał przytomność, następnie został przewieziony do szpitala na obserwację.

Krzyże „Zasługi za Dzielność” to odznaczenia przyznawane funkcjonariuszom służb za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego zdrowia i życia, w obronie życia i bezpieczeństwa obywateli. Gratulujemy naszemu koledze odwagi, za podjęte działania, a wykazana postawa jest dobrym przykładem do naśladowania.

W uroczystości uczestniczył komendant główny PSP st. bryg. Leszek Suski, bryg. Jacek Sobczyński Komendant Miejski PSP w Zamościu oraz rodzina odznaczonego.

mt_gallery:Wyróznienie dla zamojskiego strażaka

 

tekst: mł. bryg. Andrzej Szozda – oficer prasowy KM PSP w Zamościu

foto: KG PSP/KM PSP w Zamościu

Skip to content