foto02

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

foto02Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tadeusz Milewski uczestniczył w uroczystościach 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie.
Obchody odzyskania niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Sesji Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym. Następnie została odprawiona Msza Św. w Archikatedrze Lubelskiej w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po niej uczestnicy obchodów w asyście orkiestry wojskowej i kompanii honorowych przemaszerowali na Plac Litewski.

Po wystąpieniu Wicewojewody Lubelskiego Mariana Starownika odczytano apel pamięci i oddano salwę honorową. Przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich i szkolnictwa złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikami Józefa Piłsudskiego oraz Nieznanego Żołnierza.
Wśród zgromadzonych na placu pododdziałów nie zabrakło Pocztu Sztandarowego i Kompanii Honorowej Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego, która uczestniczyła w kończącej uroczystości defiladzie.

mt_gallery:Święto Niepodległości

Skip to content