2

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

2W dniu 27 października 2015 r. ok. godz. 538 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem szynobusa i samochodu osobowego na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na drodze powiatowej nr 1556L pomiędzy miejscowościami Tarło a Berejów, gm. Niedźwiada, powiat lubartowski.

Skład relacji Parczew – Lublin uderzył w bok przejeżdżającego przez przejazd samochodu osobowego marki Audi 80, po czym pchając go przed sobą po torach zatrzymał się ok. 200 m dalej. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące samochodem osobowym. 35 letni kierowca zginął na miejscu, a pasażerowie (kobieta i mężczyzna) z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Osoby podróżujące szynobusem (łącznie ok. 35 osób) nie odniosły żadnych obrażeń.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu wspólnie z przybyłymi na miejsce trzema zespołami ratownictwa medycznego poszkodowanych osób z pojazdu. Działania te prowadzone były z użyciem ratowniczego sprzętu hydraulicznego. W działaniach brały udział cztery zastępy straży pożarnej z JRG Lubartów, zastęp z OSP Pałecznicy i Niedźwiady, Policja a także służby PKP PZL Zakład Linii Kolejowych. Tego dnia w tym miejscu panowały bardzo trudne warunki – widoczność utrudniała gęsta mgła. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogła być nieuwaga kierującego samochodem osobowym przy przekraczaniu niestrzeżonego przejazdu kolejowego.

mt_gallery:Wypadek na przejeździe kolejowym

Skip to content