DSC02206

Wizyta niemieckiej delegacji strażaków i samorządowców połączona z przekazaniem 3 samochodów pożarniczych.

DSC02206W dniach 03-06 września br. na terenie powiatu tomaszowskiego odbyła się wizyta niemieckiej delegacji strażaków z partnerskiego powiatu Freudenstadt na czele z Frankiem Jahraus – Komendantem Straży Pożarnych oraz samorządowców, którym przewodniczył Burmistrz Miasta Baiersbronn – Michael Ruf.

  Wizyta związana była z przyprowadzeniem na teren powiatu tomaszowskiego 3 samochodów pożarniczych wraz z wyposażeniem. Pojazdy i sprzęt hydrauliczny przekazane zostały przez powiat Freudenstadt za pośrednictwem powiatu tomaszowskiego z przeznaczeniem dla jednostek OSP.  

  Pojazdy pożarnicze wraz z wyposażeniem trafiły do OSP Rachanie, OSP Perespa i OSP Nabróż. Zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych przekazany został do jednostki OSP w Bełżcu II. Pojazdy oraz sprzęt pożarniczy do jednostek OSP trafiły z miejscowości Freudenstadt, Baiersbronn oraz Dornstetten. Podczas wizyty dokonano uroczystego przekazania wymienionego sprzętu w poszczególnych jednostkach.

  Na uroczystości w jednostce OSP Rachanie przybył nadbryg. Tadeusz Milewski Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie. 

tekst: mł. bryg. Jacek Zwolak KP PSP w Tomaszowie Lubelskim
zdjęcia: KP PSP Tomaszów Lubelski

mt_gallery: Uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych dla OSP w powiecie tomaszowskim.

Skip to content