DSC 3098

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Strażaków oraz Emerytów PSP w Tenisie Ziemnym.

DSC 3098W dniu 4 września 2015 r. na kortach tenisowych Gospodarstwa Agroturystycznego Marynka w Wólce Cycowskiej (gm. Cyców, powiat łęczyński) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Strażaków oraz Emerytów PSP w Tenisie Ziemnym.

Organizatorem imprezy była Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie, funkcję gospodarza turnieju pełniła natomiast Komenda Powiatowa PSP w Łęcznej. Otwarcia turnieju dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej mł. bryg. Marian Lato.
Po 7-letniej przerwie była to kolejna edycja tego turnieju i wzięło w niej udział 10 uczestników, zarówno strażaków w czynnej służbie, jak i emerytów z następujących jednostek:
Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie           2 zawodników,
Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej     3 zawodników,
Komenda Miejska PSP w Chełmie                 1 zawodnik,
Emeryci PSP                                              3 zawodników,
gościnnie w turnieju uczestniczył strażak PSP pełniący na co dzień służbę w JRG Nr 17 w Warszawie.

W wyniku zmagań zawodników w fazie grupowej oraz pojedynków finałowych, które przebiegały do godzin popołudniowych wyłoniono zwycięzców  turnieju, którymi zostali:
I miejsce      – Zbigniew Stefaniec, emeryt PSP
II miejsce    – Tomasz Ważny, KM PSP w Chełmie
III miejsce    – Włodzimierz Skolimowski, emeryt PSP.
Pamiątkowe puchary oraz dyplomy, w imieniu Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, wręczył uczestnikom turnieju Komendant Powiatowy PSP w Łęcznej bryg. Dariusz Lis.

Cała impreza przebiegała w przyjacielskiej i sportowej atmosferze a podsumowująca ją kolacja była okazją do wielu wspomnień i dyskusji, a także deklaracji na temat kontynuowania  turnieju.

tekst: mł. bryg. Robert Gruszecki KP PSP Łęczna.
zdjęcia:  KP PSP Łęczna. 

mt_gallery: Mistrzostwa Województwa w Tenisie Ziemnym 2015.

Skip to content