Głębokie II

Pożar kurnika w miejscowości Głębokie gm. Uścimów.

Głębokie IIW dniu 31.07.2015 r. o godz. 09:33 doszło do pożaru budynku inwentarskiego w miejscowości Głębokie gm. Uścimów.

  Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że pali kurnik o wymiarach 140 x 18 m, oraz sąsiadujące z nim zboże na powierzchni ok. 5 arów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzania oraz podaniu dwunastu prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się obiekt i zboże. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy weszli do wnętrza obiektu w celu jego dogaszenia. Równolegle prowadzone były prace rozbiórkowe pokrycia dachowego. Nie było osób poszkodowanych.
  W działaniach brało udział: 5 zastępów z KP PSP w Lubartowie, 1 zastęp z KP PSP w Łęcznej, 1 zastęp z KP PSP w Parczewie oraz jednostki OSP z powiatu lubartowskiego: Uścimów (2 zastępy), Ostrów Lubelski (2 zastępy), Jamy, Kamionka, Ostrówek, Nowa Wola, Niedźwiada, Wólka Rokicka, Abramów, Drozdówka, Krasne, Maśluchy, Głębokie i Jedlanka Stara – łącznie 80 strażaków. Działania gaśnicze trwały ok. 6 godzin.

tekst/zdjęcia: bryg. Krzysztof Romanek KP PSP Lubartów.

mt_gallery: Pożar kurnika w miejscowości Głębokie.

Skip to content