7

Sukces strażaka z Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie na zawodach FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE we Francji.

7W dniach od 22 do 24 maja 2015 r. mł. asp. Rafał Bereza – strażak z Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie brał udział w międzynarodowych zawodach FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE, które odbyły się we Francji w mieście Strasbourg.

W zawodach, które organizowane są dla zawodowych strażaków z całego świata brało udział prawie 300 strażaków z 12 państw.

Zawodnicy pokonując specjalnie przygotowany tor przeszkód mieli do wykonania następujące zadania: wnoszenie sprzętu na wysokość trzeciego piętra, wciąganie węża, włamanie, przeciągnięcie węża i ewakuowanie poszkodowanego. Wnoszenie sprzętu polega na wniesieniu ciężaru ważącego 20 kg, następnie wciągnięcie pakietu ważącego 20 kg za pomocą linki, włamanie polega na przesunięciu o 1,5 m sztaby 80 kg młotem 5 kg, następnie slalom i ciągnięcie linii gaśniczej W-52 oraz celne oddanie prądu wody w tarczę a na sam koniec ewakuacja poszkodowanego ważącego 90 kg poruszając się tyłem na odległość 30 metrów. Wszystko wykonuje się w specjalnym ubraniu, czyli buty skutery, ubranie specjalne, rękawice, hełm, aparat ochrony dróg oddechowych z podpiętą maską przez którą oddycha się przez cały czas wykonywania zadania.
W skład drużyny pod nazwą TEAM POLSKA poza mł. asp. Rafałem Bereza wchodzili: mł. asp. Paweł Hess, st. sekc. Daniel Góralczyk obaj z KM PSP Bielsko Biała, mł. asp. Szymon Jopek z KP PSP Myślenice oraz kpt. Agnieszka Figuła z KM PSP Kraków. Rafał Bereza indywidualnie zajął 2 miejsce w kategorii OPEN oraz 2 miejsce w kategorii do lat 30 (ustąpił tylko koledze z drużyny Pawłowi Hess z którym przegrał o 1 sekundę). Jako reprezentacja zdobyli 1 miejsce.

tekst: bryg. Adam Niemczyk KP PSP Krasnystaw.

mt_gallery: FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE 2015.

 

 

Skip to content