DSC 0627

X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej – Puławy.

DSC 0627W piątek 8 maja 2015 r. na wspinalni Puławskiej Komendy Powiatowej PSP, mieliśmy okazję podziwiać najlepszych specjalistów od drabiny hakowej wśród polskich strażaków. Przez dwa dni rywalizowali oni ze sobą o puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ramach X edycji „Ogólnopolskiego Turnieju Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej”.

   Tegoroczne zawody rozgrywane były w niezmienionej formule, tak jak w latach poprzednich. W pierwszym dniu zawodów konkurencje odbywały się na obiektach Komend Powiatowych w Nisku oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. W drugim dniu zawodów w Puławach oraz Kozienicach gdzie odbyła się finałowa rywalizacja. W turnieju wzięło udział 98 zawodników reprezentujących 13 województw i 2 szkoły pożarnicze. Sędzią głównym zawodów, a zarazem trenerem kadry narodowej w sporcie pożarniczym był pan Piotr Sokołowski. W Puławach wszystkich gości i zawodników bardzo serdecznie przywitał gospodarz obiektu Komendant Powiatowy PSP w Puławach st. bryg. Grzegorz Podhajny, życząc zawodnikom osiągnięcia wspaniałych wyników a zgromadzonej widowni wiele emocji sportowych. Następnie przystąpiono do rozegrania konkurencji. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nie zabrakło wspomnianych emocji oraz twardej sportowej rywalizacji. Zawody przebiegły w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze oraz duchu prawdziwej rywalizacji sportowej. Trzeci etap Turnieju podsumował Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Gustaw Włodarczyk, który podkreślił jak ważnym elementem w pełnieniu codziennej służby dla każdego strażaka jest sport. Najlepszych trzech zawodników zostało wyróżnionych pucharami, okolicznościowymi dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami.
Końcowa klasyfikacja rywalizacji w konkurencji drabiny hakowej rozegranej na wspinalni przy Komendzie Powiatowej PSP w Puławach przedstawiała się następująco
1.    Dawid Kacperski – woj. mazowieckie – 14.63 sek.
2.    Radosław Cyrson – woj. pomorskie – 14,76 sek.
3.    Andrzej Komorek – woj. zachodniopomorskie – 14,97 sek.
Puchary ufundowane przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wręczał st. bryg. Gustaw Włodarczyk – Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie.
Fundatorami nagród byli: Grupa Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY”  Starosta Puławski oraz Prezydent Miasta Puławy. 

tekst: bryg. Krzysztof Morawski KP PSP Puławy

zdjęcia: KP PSP Puławy

mt_gallery: X edycja Turnieju Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej.

Skip to content