4

Dzień Strażaka 2015 w Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku.

4W dniu 28 maja 2015 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.:
1.    Marian Starownik – Wicewojewoda Lubelski,  Prezes  Zarządu Wojewódzkiego  Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie
2.    nadbryg. Tadeusz Milewski  – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie
3.    Dariusz Kołodziejczyk – Starosta świdnicki
4.    mł. insp. Zbigniew Krzos –  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku.
Nie zabrakło również kierownictwa i przedstawicieli samorządów i instytucji współpracujących stale z Komendantem Powiatowym PSP w Świdniku oraz emerytów służby pożarniczej.
Przybyłych gości powitał Komendant Powiatowy mł. bryg. Sławomir Kowalczyk. W trakcie przemówienia komendant podsumował mijający rok oraz przedstawił plany na najbliższy okres. W planach tych znalazły się propozycje zakończenia inwestycji budowlanej w Komendzie Powiatowej w Świdniku oraz uzupełnienia wyposażenia w samochody pożarnicze. Nie zabrakło również podziękowań skierowanych do współpracujących samorządowców i przedstawicieli służb i instytucji oraz przede wszystkim do współpracowników i funkcjonariuszy komendy. Apel był również okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i wyróżnień strażakom Komendy Powiatowej PSP w Świdniku i druhom jednostek OSP powiatu świdnickiego. Przybyli goście zrewanżowali się podziękowaniami za owocną współpracę i życzeniami wszelkiej pomyślności w dniu strażackiego święta, skierowanymi do strażaków i kierownictwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku. 

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Piotr Pyszko KP PSP Świdnik.

mt_gallery: Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka w KP PSP w Świdniku.

 

 

Skip to content