IMG 3748

Dzień Strażaka 2015 w Komendzie Powiatowej PSP w Kraśniku.

IMG 3748W dniu 22 maja 2015 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli m. in.:
– Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. Tadeusz Milewski,
– przedstawiciel Wojewody Lubelskiego p. Grzegorz Biszczak,
– Kapelan Strażaków Powiatu Kraśnickiego ks. Grzegorz Stąsiek,
– Starosta Kraśnicki p. Andrzej Maj,
– Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku podinspektor Kazimierz Kula.
Nie zabrakło również przedstawicieli samorządu terytorialnego, instytucji i służb współdziałających oraz sympatyków pożarnictwa.
Gości powitał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku st. bryg. Artur Bis. Podczas apelu komendant podsumował działalność komendy, zwracając szczególną uwagę na fakt ciągłego wzmacniania zaplecza sprzętowego w zakresie pozyskiwania nowych pojazdów specjalnych, sprzętu ratowniczego i urządzeń.
Nie do pominięcia jest również fakt dokonywania ustawicznych modernizacji i remontów obiektów komendy i jej otoczenia, jak chociażby remont kotłowni w budynku Komendy.
Po wystąpieniu komendanta Kapelan Powiatowy Strażaków dh. Ks. Grzegorz Stąsiek dokonał poświęcenia nowopozyskanego sprzętu ratowniczego.
Najbardziej uroczystym momentem podczas święta było wręczenie odznaczeń, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie służbowe.
Podczas uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy wyrazili swoją wdzięczność za trud i ofiarną służbę funkcjonariuszy tut. komendy. Przekazali wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom komendy życzenia wszelkiej pomyślności tak w życiu zawodowym jak i osobistym. Na zakończenie komendant powiatowy wyraził wdzięczność gościom za pomoc i współpracę w działalności na rzecz szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej, a pracownikom komendy pogratulował wyróżnień i awansów oraz podziękował za zaangażowanie w realizacji zadań służbowych. 

tekst/zdjęcia: st. kpt. Piotr Michałek KP PSP w Kraśniku

mt_gallery: Dzień Strażaka 2015 w KP PSP w Kraśniku.

 

Skip to content