15otwp

Eliminacje Powiatowe OTWP w Zamościu.

15otwpW dniu 26 marca 2015 r., w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu, przeprowadzono XXXVIII eliminacje powiatoweOgólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

Zwycięscy w nagrodę otrzymali rowery ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, które odbędą sie pod koniec kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie.  
   Do turnieju przystąpiło 24 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 12 gmin powiatu zamojskiego. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dosyć trudne pytania. Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:
I GRUPA – szkoła podstawowa
1.    Aleksandra Ligaj – SP w Radecznicy
2.    Weronika Wawryn – SP w Antoniówce
3.    Marcin  Krupa – SP w Gdeszynie Kol.
II GRUPA – gimnazjum
1.    Karol Flor – Gimnazjum w Radecznicy
2.    Adrian Świrszcz – Gimnazjum w Wierzbie
3.    Julia Wilgos – Gimnazjum w Jarosławcu
III GRUPA – szkoły ponadgimnazjalne
1.    Iga Płachta – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu,
2.    miejsce:  Dominika Piwko – ZSO Krasnobród,  Sylwester Kulik – ZS w Grabowcu
    
    W przerwie pomiędzy etapami eliminacji, młodzieży oraz opiekunom, strażacy z zamojskiej jednostki zaprezentowali wyposażenie jednego z pojazdów pożarniczych.
    Serdecznie dziękujemy pozostałym sponsorom tj. Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Urzędowi Gminy w Adamowie, Urzędowi Gminy w Komarowie-Osada, które ufundowały pozostałe nagrody: miniwieże, tablety – nagrody za drugie i trzecie miejsca, w I i II grupie wiekowej
a także dwie nagrody za II miejsce tj.: pamięć USB oraz mysz bezprzewodową dla pozostałych finalistów w III grupie wiekowej. Uczestnicy, którym nie udało sie zakwalifikować do ścisłego finału otrzymali strażackie maskotki. Posiłek dla wszystkich uczestników zapewnił Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Lublinie – filia w Zamościu z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.   
     Jak powszechnie wiadomo najtańszą formą przeciwdziałania wystąpieniu różnego rodzaju zagrożeń jest odpowiednia profilaktyka. W tego rodzaju działalność w pełni wpisuje się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który ma na celu odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii  ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego. Turniej ten systematyzuje, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi, w ramach tego Turnieju, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość.

mt_gallery: Eliminacje Powiatowe OTWP w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu.

 

Skip to content