DSC 12

Eliminacje Powiatowe OTWP w Lubartowie.

DSC 12W dniu 26 marca 2015 r. w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyły się po raz szesnasty powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

  

   Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie. Otwarcia eliminacji powiatowych dokonał Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie bryg. Grzegorz Szyszko. Celem poszczególnych etapów OTWP jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa oraz zapoznanie z historią i tradycjami ruchu strażackiego. Do eliminacji powiatowych, w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło 27 osób. Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych:
– grupa I – Bartłomiej Pękala – Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie,
– grupa II – Patrycja Kożuch – Gimnazjum Nr 1 im. KEN w Lubartowie,
– grupa III – Jakub Kudło – RCEZ w Lubartowie.
   Sponsorami atrakcyjnych nagród rzeczowych dla uczestników turnieju byli:
Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,
Solbet Lubartów SA, Nadleśnictwo Lubartów, Bank Spółdzielczy w Lubartowie,
PSS Społem Jedność w Lubartowie.
   Nagrody dla zwycięzców wręczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie Fryderyk Puła oraz Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie bryg. Grzegorz Szyszko.

tekst/zdjęcia: bryg. Krzysztof Romanek KP PSP Lubartów.

mt_gallery: Eliminacje Powiatowe w Komendzie Powiatowej PSP w Lubartowie.

 

Skip to content