gażnica zamosc

Bezpieczniej w Rodzinnym Domu Dziecka w Zamościu.

gażnica zamoscW ramach akcji społecznej „NIE dla dymu” funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Zamościu w dniu 11 lutego br. przekazał dlaRodzinnego Domu Dziecka w Zamościugaśnicę płynową przystosowaną do gaszenia różnych typów pożarów, w tym pożarów olejów i tłuszczów w urządzeniach kuchennych.

 

Gaśnicę zakupiła Fundację ORLEN „Dar Serca” jako kontynuacja działań prowadzonych w ubiegłym roku, kiedy to Dom Dziecka zastał wyposażony w czujnik tlenku węgla.
    „Nie dla dymu” to kolejna inicjatywa Fundacji, której celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i ich opiekunów. Działania Fundacji wpisują się także w program działań na lata 2014-2023 „Zgaś ryzyko” Komendy Głównej PSP, którego celem jest ograniczenie liczby pożarów w budynkach mieszkalnych.  
    W 2014r na terenie powiatu zamojskiego odnotowano 415 pożarów, z których 85 to pożary w budynkach mieszkalnych. Do najbardziej tragicznych pożarów jakie wystąpiły w 2014r zaliczyć można pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Sikorskiego w dniu 6 marca, wyniku którego śmierć poniosła 1 osoba oraz pożar mieszkania na poddaszu przy ul. Kościuszki w dniu 28 listopada, w wyniku którego śmierć poniosły kolejne dwie osoby.  
    Części pożarów można by uniknąć, poprzez zainstalowanie chociażby autonomicznych czujek pożarowych lub czujników tlenku węgla. Straty pożarowe tez można byłoby zmniejszyć choćby poprzez zaopatrzenie sie w gaśnicę, pomimo tego że przepisy przeciwpożarowe nie nakładają obowiązku wyposażenia naszych mieszkań w gaśnice. Mając na względzie ilość pożarów jakie występują w budynkach mieszkalnych, warto rozważyć zakup czujnika tlenku węgla czy nawet gaśnicy.  Jest to nic innego jak mała inwestycja w duże bezpieczeństwo. 

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość.

mt_gallery: Gaśnica dla Rodzinnego Domu Dziecka w Zamościu.

 

Skip to content