DSC 0116

Wypadek drogowy w miejscowości Turowola Kolonia.

DSC 0116Informację o zdarzeniu Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało o godz. 12.57. Pierwsze zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Łęcznej były na miejscu zdarzenia po 5 minutach. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia  stwierdzono, że na drodze krajowej nr 82 doszło do zderzenia dwóch pojazdów (samochodu osobowego marki Audi A6 i Mercedesa Sprintera – autobus pasażerski relacji Lublin – Włodawa).

Oba pojazdy znajdowały się poza pasem jezdni. Na miejscu zdarzenia były już dwa zespoły PRM, lekarz udzielał poszkodowanym pomocy medycznej. W toku rozpoznania kierujący działaniami ustalił, że w autobusie podróżowało 21 osób oraz jedna osoba (mężczyzna) znajdował się w samochodzie Audi. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego wykonali dostęp do kierowcy samochodu osobowego i wspólnie z ratownikami PRM ewakuowali go na zewnątrz pojazdu. Pozostałym poszkodowanym została udzielona niezbędna pomoc medyczna. Wśród poszkodowanych nie stwierdzono osób nieletnich. Kilka osób wymagających natychmiastowej pomocy (urazy wskazujące na złamania, obrażenia wewnętrzne) zostało przewiezionych do szpitali w pierwszej kolejności. W miarę dojazdu kolejnych zespołów ratowniczych, poszkodowanym udzielano wsparcia psychicznego, opatrywano rany zewnętrzne. Wszyscy poszkodowani (22 osoby w wieku od 19 do 64 lat) zostali  przetransportowani do szpitali: w Lublinie – 8 osób, Łęcznej – 11 osób oraz we Włodawie – 3 osoby.
W działaniach udział wzięło: PSP – 5 pojazdów 10 ratowników; OSP – 3 pojazdy 20 ratowników; PRM – 5 pojazdów 15 ratowników; Policja 8 pojazdów 12 policjantów; inne podmioty 5 pojazdów 11 osób.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Robert Gruszecki KP PSP Łęczna.   

mt_gallery: Wypadek drogowy w m. Turowola Kolonia gm. Puchaczów.

Skip to content