DSC00690

Pożar domu mieszkalnego wielorodzinnego Ulhówek.

DSC00690W dniu 18 stycznia br. o godz. 01:39 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Ulhówek.

  

 Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy OSP i JRG Państwowej Straży Pożarnej Tomaszów Lub. zastały palące się poddasze użytkowe budynku. Z informacji uzyskanych od mieszkańców ustalono, że wewnątrz obiektu znajdują się 2 osoby. Do wnętrza obiektu wprowadzono rotę zabezpieczoną w aparaty ochrony dróg oddechowych w celu odnalezienia mieszkańców. Na klatce schodowej obiektu zauważono dwóch mężczyzn – osobę nieprzytomną oraz drugą udzielającą jej pomocy. Po ewakuacji osób na zewnątrz przystąpiono do  udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie nieprzytomnej do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego. Pomimo podjętych działań przez strażaków oraz służby medyczne osobie poszkodowanej nie udało się przywrócić funkcji życiowych.
 Równolegle trwały działania gaśnicze skoncentrowane na poziomie poddasza objętego pożarem. Z uwagi na trudności w zlokalizowaniu ogniska pożaru ukrytego na poddaszu budynku zastępy przystąpiły do częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu przy pomocy pilarek do drewna oraz pił do betonu i stali. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania drewnianych elementów konstrukcji dachu oraz zabezpieczeniu obiektu przy pomocy plandek przed warunkami atmosferycznymi. Działania trwały prawie 14 godz., w których uczestniczyło 7 zastępów z JRG oraz 7 zastępów OSP z KSRG, łącznie 51 strażaków. W wyniku pożaru spaleniu uległa użytkowa część poddasza obiektu pozostała część obiektu nadaje się do użytkowania zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Jacek Zwolak KP PSP Tomaszów Lubelski.

mt_gallery: Pożar budynku mieszkalnego - Ulhówek powiat tomaszowski.

 

Skip to content