2014-12-04 09.46.43

Pożar w Siennicy Nadolnej.

2014-12-04 09.46.43W dniu 04 grudnia br. w godzinach porannych doszło do pożaru instalacji technologicznej „Cukrowni Krasnystaw” w Siennicy Nadolnej.

   Po dojechaniu na miejsce pożaru stwierdzono, że palą się wysłotki buraczane w bębnie suszarni – było duże  zadymienie w pomieszczeniu suszarni, dym wydobywał się z linii technologicznej. Pracownicy zakładu podali trzy prądy wody w tym, dwa prądy celem schładzania bębnów instalacji i jeden prąd wody w natarciu do wewnątrz urządzeń suszarni. Działania PSP polegały na podaniu pięciu prądów wody, w tym: trzy prądy wody w natarciu do wewnątrz urządzeń suszarni oraz dwa prądy wody w celu schładzania zewnętrznej powłoki cyklonów odprowadzających parę wodną z suszarni. Podczas działań gaśniczych podawano dodatkowo cyklicznie parę wodną do wewnątrz bębnów suszarni w celu zwiększenia efektywności działań gaśniczych. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono oddymianie i wentylację pomieszczeń poprzez otwarcie okien oraz okresowe włączanie wentylatorów. Skuteczność gaszenia kontrolowana była w sterowni obiektu na monitorach i poprzez czujniki. Po zakończeniu działań przewietrzono pomieszczenia i ponownie włączono całość linii technologicznej suszarni, nie wykryto żadnych dodatkowych źródeł pożaru.
W działaniach udział brały 4 zastępy JRG KP PSP Krasnystaw, 5 jednostek OSP KSRG z terenu powiatu Krasnystaw – działania zabezpieczali Policjanci z KP Policji w Krasnymstawie.
Akcja trwał 3 godz. 59 min. 

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Dariusz Pylak KP PSP Krasnystaw

mt_gallery: Pożar Siennica Nadolna.

 

Skip to content