QuestCity

QuestCity – bezpłatna gra edukacyjna.

QuestCityGra QuestCity uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych.

Gra QuestCity uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych.Gra współfinansowana w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Komisji Europejskiej, polskim partnerem projektu jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej. Promuje ona zasady bezpiecznych zachowań w obliczu niebezpieczeństw otaczającego świata.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej SGSP – https://www.sgsp.edu.pl/wspolpraca/questcity  
Strona internetowa gry: www.questcity.eu
Film na kanale Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=mUfCaZ5IoGI
Audycja w 3 Programie Polskiego Radia na temat QC: https://www.sgsp.edu.pl/files/upload/gbeltowski/Projekty/qc/zdjecia_audio/QuestCity_w_Radio.wav
Krótki opis gry:
QuestCity jest bezpłatną grą edukacyjną dostępną na stronie internetowej www.questcity.eu. Gra QuestCity uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych.
W przypadku wystąpienia tego rodzaju sytuacji od gracza oczekuje się działań mających na celu uniknięcie niebezpieczeństwa lub minimalizację negatywnych skutków, które mogą oddziaływać na niego lub inne osoby.
Gracz gromadzi doświadczenie oraz wirtualne dukaty, które przyznawane są mu i kumulowane na jego koncie po każdym rozwiązanym zdarzeniu. Te osiągnięcia promują gracza do udziału w wyższych poziomach gry, a także predysponują go do nowych, bardziej wymagających zadań.

źródło: Wydział Informacji i Promocji Komendy Głównej PSP.

Skip to content