IMG 9739

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

IMG 9739Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tadeusz Milewski uczestniczył w uroczystościach 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie.

 Obchody odzyskania niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Sesji Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym. Następnie została odprawiona Msza Św. w Archikatedrze Lubelskiej w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po niej uczestnicy obchodów w asyście orkiestry wojskowej i kompanii honorowych przemaszerowali na Plac Litewski.
Po krótkim wystąpieniu Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka odczytano apel pamięci i oddano salwę honorową. Przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej, parlamentarzyści, konsulowie, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich i szkolnictwa złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.
Wśród zgromadzonych na placu pododdziałów nie zabrakło Pocztu Sztandarowego i Kompanii Honorowej Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego, która uczestniczyła w kończącej uroczystości defiladzie.

tekst/zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra KW PSP Lublin.

mt_gallery: Święto Niepodległości 11.11.2014.

Skip to content