DSC 0761

Pożar stajni w miejscowości Jedlanka Stara.

DSC 0761W dniu 08.10.2014 r. o godz. 04.18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Jedlanka Stara, gm. Uścimów.

  Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się murowany budynek gospodarczy, w którym znajdowała się m. in.  stajnia. Budynek o wymiarach 14 m x 86 m, kryty blachodachówką, podzielony na 3 części: socjalną, magazynową i przeznaczoną na pobyt koni.
  W chwili dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej, pożar obejmował dach i całą stronę południowo-zachodnią obiektu.  Spaleniu uległa część obiektu o wymiarach 14 m x 45 m i wysokości 5 m, przeznaczona na pobyt koni wraz z wyposażeniem. W stajni przebywało 21 koni, z których 20 zostało ewakuowanych przez właściciela i pracowników przed przybyciem straży pożarnej. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad 6 godzin brało udział 18 zastępów straży pożarnej, w tym 7 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej i 11 zastępów  Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie 58 ratowników. Okoliczności powstania i rozprzestrzeniania się pożaru są w trakcie ustalania przez policję.

tekst: bryg. Krzysztof Romanek KP PSP Lubartów

zdjęcia: KP PSP Lubartów.

mt_gallery: Pożar stajni w Jedlance Starej.

Skip to content