DSC01049

Ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych z terenu powiatu kraśnickiego.

DSC01049W dniu 30 września 2014 r.w Kraśniku  odbyły się ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych powiatu kraśnickiego.

   W dniu 30 września 2014 r. około godz. 9.00 na ulicy Kolejowej w Kraśniku w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego samochód osobowy uderzył w tył pojazdu dostawczego typu Ford Transit, który z kolei zderzył się czołowo-bocznie z pojazdem osobowym nadjeżdżającym z naprzeciwka, przewracając się na bok. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR dowiaduje się, że wewnątrz Forda znajduje się dodatkowo 5 osób przewożonych do pracy w sposób niezgodny z przeznaczeniem samochodu. W związku z dużą liczbą osób poszkodowanych zdarzenie zostaje uznane za masowe, zachodzi konieczność zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wykonania dostępu do poszkodowanych, segregacji osób uczestniczących w wypadku oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratownicze wykonują zadania zgodnie z procedurami, w ramach swoich kompetencji.
  Tak krótko można przedstawić założenia do ćwiczeń zgrywających służb ratowniczych powiatu kraśnickiego, których celem było podniesienie poziomu i efektywności prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych, jak również stanu wyszkolenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb współdziałających z terenu powiatu kraśnickiego, w tym sprawdzenia procedur współdziałania.
   Podsumowania ćwiczeń dokonali: przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie – Naczelnik Wydziału Operacyjnego mł. bryg. Zenon Pisiewicz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kraśniku mł. bryg. Piotr Wojtan wraz z rozjemcami, Dowódca JRG w Kraśniku będący KDR – st. kpt. Piotr Michałek oraz kierujący swoimi zespołami/zastępami przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego oraz Policji.
   W ćwiczeniach brało udział 5 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym JRG Kraśnik, OSP KSRG Wilkołaz oraz OSP KSRG Zakrzówek, wyznaczone siły i środki Policji, Pogotowia Ratunkowego, a jako pozorantów wykorzystano strażaków z MOSP z Kraśnika oraz OSP KSRG Zakrzówek.

tekst: st. kpt. Artur Szumny KP PSP Kraśnik.

zdjęcia: KP PSP Kraśnik.

mt_gallery: Ćwiczenia zgrywające Kraśnik 2014.09.30.

 

Skip to content