DSC 0436

Wypadek na przejeździe kolejowym w podlubelskim Motyczu.

DSC 0436W dniu 29 sierpnia 2014 roku doszło do wypadku na strzeżonym przejeździe kolejowym w podlubelskim Motyczu.

    Po przybyciu straży pożarnej na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi ustalił w wyniku rozpoznania, że kierujący samochodem osobowym wjechał na tory omijając szlaban wprost pod jadący pociąg towarowy. Skład zatrzymał się pchając wrak pojazdu około 300 metrów od przejazdu. W momencie dojazdu zastępów PSP poszkodowanemu udzielana była pomoc medyczna przez dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Podjęte próby resuscytacji nie przyniosły efektu i lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
   Powyższe zdarzenie to już 10 wypadek do jakiego doszło w komunikacji drogowej i kolejowej na terenie woj. lubelskiego w 2014 roku.
   Strażacy stale apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. 7 lipca 2014 r. na przejeździe kolejowym Lublin Ponikwoda strażacy brali  udział w przygotowaniu spotu na potrzeby kampani społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”.
    Strażacy chętnie angażują się w działania profilaktyczne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. Sprzęt jakim obecnie dysponuje Państwowa Straż Pożarna w woj. lubelskim, który jest niezbędny do działań związanych z ratownictwem drogowym pozwala coraz sprawniej docierać do osób poszkodowanych w zdarzeniach komunikacyjnych. Nic jednak nie zastąpi świadomości społeczeństwa o istniejących zagrożeniach oraz właściwego przestrzegania przepisów ruchu drogowego także w odniesieniu do zachowań na przejazdach kolejowych. 

tekst: asp. Tomasz Stachyra KW PSP Lublin

zdjęcia: Mariusz Madoń

mt_gallery: Wypadek na przejeździe kolejowym w Motyczu.

Skip to content