IMG 20140812 100320906 HDR

Nowy sprzęt do ratownictwa ekologiczno-przeciwpowodziowego w Komendzie Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim.

IMG 20140812 100320906 HDRW dniu 11 sierpnia 2014 r. na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim pojawił się nowy sprzęt.

    

     Została zakupiona przyczepa specjalna ratownictwa ekologiczno – przeciwpowodziowego, dozowarka materiałów sypkich i granulowanych DMSiG „Neptun”.

Środki na zakup tego sprzętu pochodzą z ustawy budżetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

    Zasadniczym przeznaczeniem tego urządzenia jest szybkie zasypywanie worków piaskiem podczas prowadzonych akcji przeciwpowodziowych. Po wymianie panela z workowania piasku na panel posypywania, dozowarka może pracować, jako posypywarka materiałów sypkich w okresie zimy, lub sorbentów sypkich w czasie akcji ratowniczych związanych z usuwaniem rozlanych substancji niebezpiecznych na drogach, gdzie wymagane jest podanie sorbentu na znacznych odległościach w krótkim czasie. Urządzenie może być zamontowane na dwukołowym podwoziu jako mobilne lub może pracować jako stacjonarne. Dzięki zastosowaniu zaczepu wymiennego, oczkowego lub kulowego oraz dyszla o regulowanej wysokości, pakowarka piasku może być holowana przez większość pojazdów służb ratowniczych i ciągników. 

tekst/zdjęcia: asp. Rafał Dobraczyński oficer prasowy KP PSP w Opolu Lubelskim.

mt_gallery: Przyczepa specjalna KP PSP Opole Lub.

Skip to content