Wólka Zabłocka 2

Powiat lubartowski – wypadek w Wólce Zabłockiej.

Wólka Zabłocka 2W dniu 30 czerwca 2014r. na drodze powiatowej w miejscowości Wólka Zabłocka doszło do wypadku w komunikacji drogowej.

   

    Około godziny 14.00 samochód osobowy marki Citroen Xsara zjechał na pobocze drogi i lewym bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowała kobieta w wieku 35 lat, która z uwagi na liczne obrażenia i znaczne uszkodzenia pojazdu nie mogła opuścić go o własnych siłach.

    Działania ratownicze polegały na całkowitym zablokowaniu ruchu na drodze, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu dwóch zestawów narzędzi hydraulicznych oraz ewakuowaniu jej z pojazdu wspólnie z zespołom pogotowia ratunkowego.  W trakcie działań ratowniczych wyznaczono w odległości około 200 m. od miejsca wypadku lądowisko dla śmigłowca LPR, którym poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Lublinie.

    W akcji ratowniczej trwającej około dwie godziny udział brały trzy zastępy straży pożarnej z JRG Lubartów, jeden zastęp OSP w Nowej Woli oraz Policja i 3 zespoły Pogotowia Ratunkowego w tym LPR. 

tekst/zdjęcia: asp. sztab. Paweł Krupa KP PSP Lubartów.

mt_gallery: Wypadek w Wólce Zabłockiej.

Skip to content