BilgorajMZ20148

Wypadek na drodze wojewódzkiej 835 w okolicach miejscowości Nadrzecze.

BilgorajMZ20148W dniu 27 czerwca 2014 r. o godz. 12.22 z dyspozytorni medycznej w Zamościu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 835 w ok. miejscowości Nadrzecze, gm. Biłgoraj.

    Po dojeździe na miejsce zdarzenia zadysponowanych przez dyżurnego operacyjnego zastępów ratowniczych okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z 3 podróżnymi oraz busa z 20 osobami.
    Przybyły jako pierwszy na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego prowadził medyczne czynności ratunkowe wobec poszkodowanych osób z auta osobowego, strażacy natomiast udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy i 9 osobom z busa. Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał osobę najbardziej poszkodowaną. Przybyłe kolejne ZRM przejęły wszystkich pozostałych poszkodowanych i odtransportowały do szpitali. Łącznie 13 osób. Ruch drogowy na czas prowadzenia działań został wstrzymany w obydwu kierunkach, policjanci wyznaczyli objazdy. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych i uprzątnięciu drogi przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich przywrócił ruch drogowy.
    W działaniach ratowniczych wzięło udział 4 zastępy z jednostek ochrony przeciwpożarowej (13 strażaków), 6 ZRM z lekarzami i ratownikami medycznymi (18 osób), 5 radiowozów (10 policjantów) oraz pomoc drogowa i zarządca drogi.
Przypuszczalną przyczyna zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania przez jednego z kierujących samochodami. 

tekst/zdjęcia: KP PSP Biłgoraj

mt_gallery: Wypadek droga nr 835.

Skip to content