IMG 1558

„Strażacka Majówka” w Komendzie Powiatowej PSP w Kraśniku.

IMG 1558Miesiąc maj to czas, w którym strażacy w całym kraju obchodzą święto swojego patrona Św. Floriana oraz świętują kolejny jubileusz powstania swojej formacji. Dlatego też Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku 31 maja zorganizowała imprezę plenerową tzw: „Strażacką Majówkę”.

  W programie imprezy przygotowano liczne atrakcje dla odwiedzających tut. komendę dzieci, młodzieży i dorosłych, a były to miedzy innymi:
–    pokazy sprzętu ratowniczo – gaśniczego i wyposażenia strażaków,
–    strażacki tor przeszkód dla dzieci i inne konkurencje sportowe z nagrodami,
–    quiz propagujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym przygotowany przez WORD Lublin oraz Komendę Powiatową Policji w Kraśniku,
–    zwiedzanie siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Muzeum Tradycji Pożarniczych,
–    pokazy działań ratowniczo – gaśniczych z zakresu ratownictwa drogowego i chemiczno – ekologicznego, gaszenia pożarów oraz technik ewakuacji poszkodowanych z wysokości,
–    symulacja pożaru poprzez sztuczne zadymienie namiotu i poszukiwanie osób przy użyciu kamery termowizyjnej,
–    punkt medyczny, gdzie prezentowany był sprzęt ratownictwa medycznego, podstawowe zasady pierwszej pomocy, w tym fantom, na którym chętni mogli spróbować sowich sił przy reanimacji osoby poszkodowanej.
Dla  zainteresowanych codzienną strażacką służbą i naborem do niej, przygotowano ulotki z informacjami na temat systemu ochrony przeciwpożarowej w Polsce i roli jaką odgrywa w nim Państwowa Straż Pożarna, a także ulotki z zasadami bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Wszyscy chętni mogli także zająć miejsce w samochodach bojowych, przymierzyć hełm lub ubranie strażackie i uwiecznić to na pamiątkowej fotografii.
     Pogoda dopisała, toteż impreza zgromadziła całe rodziny, każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Kraśniccy strażacy żywią nadzieję, że „Strażacka Majówka” była nie tylko mile spędzonym wolnym czasem, ale organizowana rokrocznie stanie się okazją do popularyzowania wiedzy pożarniczej oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.
Do zobaczenia za rok!

tekst/zdjęcia: st. kpt. Piotr Michałek oficer prasowy KP PSP w Kraśniku.

mt_gallery: "Strażacka majówka" w Komendzie Powiatowej PSP w Kraśniku.

Skip to content