20140616 034742

Pożar hali magazynowej w Świdniku.

20140616 034742W dniu 16 czerwca br. o godz. 2:13 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Świdniku wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali na terenie firmy Hanyang Polska w Świdniku przy ul. Chemicznej.

    Natychmiast zostały zadysponowane 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 4 zastępy OSP z gmin: Mełgiew (OSP Trzeszkowice i OSP Minkowice) i Piaski (OSP Piaski i OSP Bystrzejowice Drugie. Po przyjeździe pierwszych zastępów dowódca stwierdził, że pożarem objęty jest budynek magazynowy jednokondygnacyjny o wymiarach ok. 60mx10m (magazyn opakowań). Do gaszenia pożaru użyto 4 prądów wody i jeden prąd piany ciężkiej. Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku mł. bryg. Sławomir Kowalczyk oraz dowódca JRG i Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego.

    W sumie w akcji brało udział 11 pojazdów i pracowało 33 strażaków. W wyniku szybkiej interwencji strażaków i sprawnie poprowadzonej akcji udało się uratować drugą część magazynu z opakowaniami z tworzyw sztucznych i granulatem. Akcja trwała do godzin porannych.

tekst/zdjęcia: st. kpt. Paweł Belniak KP PSP Świdnik

mt_gallery: Pożar hali magazynowej w Świdniku.

Skip to content