Foto 0

Wypadek w miejscowości Izbica na drodze krajowej Nr 17.

Foto 0W dniu 6 maja 2014 r. przed godziną 16.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na drodze krajowej Nr 17 w miejscowości Izbica.

   Samochód dostawczy IVECO przewożący dwa zbiorniki gliceryny roślinnej (pożarowo i chemicznie bezpieczna) na łuku jezdni zjechał na pobocze drogi a następnie uderzył w słup energetyczny (oświetleniowy). W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana (kierowca samochodu). W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały zbiorniki z gliceryną na skutek czego doszło do wycieku substancji i rozlaniu się jej na jezdnię i przydrożny chodnik na odcinku około 100 m.

Działania polegały na przelaniu pozostałej w zbiornikach gliceryny do podstawionych zastępczych zbiorników oraz neutralizacji i zebraniu rozlanej substancji na jezdni i chodniku. W akcji ratowniczej brały udział 2 pojazdy JRG KP PSP w Krasnymstawie oraz 1 pojazd OSP KSRG Izbica – w sumie 10 strażaków. Działania trwały ponad pięć godzin, ruch drogą krajową Nr 17 odbywał się okresowo w sposób wahadłowy.

tekst/zdjęcia: bryg. Adam Niemczyk KP PSP Krasnystaw

mt_gallery: Wypadek Izbica.

Skip to content