PICT0028

Wstępne omówienie działań przeciwpowodziowych w powiecie opolskim.

PICT0028W dniu 22.05.2014 r. w Urzędzie Gminy w Łaziskach odbyło się posiedzenie Powiatowego i Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Miało ono na celu wstępnie podsumować akcję przeciwpowodziową na terenie powiatu opolskiego.

 

W posiedzeniu udział wzięli Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tadeusz Milewski wraz z zastępcą bryg. Gustawem Włodarczykiem, Komendant Powiatowy PSP w Opolu Lubelskim st. bryg. Marek Gogół wraz z zastępcą mł. bryg. Kazimierzem Pruszkowskim, Starosta powiatu opolskiego Zenon Rodzik, Wójt Gminy Łaziska Zygmunt Pyć, Wójt Gminy Wilków Grzegorz Teresiński oraz przedstawiciele innych służb.
Wojewoda Lubelski podziękował wszystkim za sprawnie przeprowadzone działania. Podkreślił wielkie zaangażowanie w działania ze strony wszystkich służb i ogrom wielkiego wysiłku włożonego w umacnianie wałów przeciwpowodziowych na terenie powiatu opolskiego.

Bryg. Gustaw Włodarczyk przedstawił krok po kroku sprawozdanie z działań w trakcie umacniania wałów a także posumował ilość sił i środków użytych w czasie akcji.
Starosta opolski podziękował za wykonaną pracę w czasie akcji przeciwpowodziowej na terenie powiatu opolskiego i w liczbach podsumował jej rozmiar i koszty. Na umacnianie wałów zużyto między innymi około 204 000 worków, 18 000 m2 geowłókniny, 13 000 m2 folii.

tekst/zdjecia: mł. asp. Rafał Dobraczyński KP PSP Opole Lubelskie

mt_gallery: Omówienie działań przeciwpowodziowych na terenie powiatu opolskiego.

Skip to content