DSC 0031

Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Św. Anny w Lubartowie.

DSC 0031W dniu 4 maja br. w ramach obchodów Dni Ochrony Przeciwpożarowej odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Św. Anny w Lubartowie. Pielgrzymka rozpoczęła się zbiórką na placu przed Starostwem Powiatowym.

W asyście orkiestry dętej OSP Lubartów nastąpił przemarsz do sanktuarium. Mszę Świętą w intencji strażaków i ich rodzin koncelebrowali ks. kanonik Stanisław Rząsa – kapelan lubartowskich strażaków, ks. kanonik Andrzej Majchrzak – kustosz sanktuarium Św. Anny, gwardian klasztoru OO. Kapucynów w Lubartowie Krzysztof Wyszyński pod przewodnictwem ks. prałata Wojciecha Pęcherzewskiego.

W pielgrzymce wzięło udział 25 pocztów sztandarowych oraz ponad 200 strażaków reprezentujących Komendę Powiatową  PSP w Lubartowie oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Ponadto w uroczystościach udział brały władze powiatowe i gminne.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał starosta Fryderyk Puła oraz Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie bryg. Grzegorz Szyszko dziękując za udział w pielgrzymce i zapraszając na kolejne, które odbywać się będą cyklicznie co pięć lat.

tekst: asp. sztab. Paweł Krupa KP PSP Lubartów

zdjęcia: sekc. Krzysztof Nawrocki

mt_gallery: Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Św. Anny w Lubartowie.

 

Skip to content