IMG 7920

Dzień Strażaka w Hrubieszowskim Domu Kultury.

IMG 7920W Hrubieszowskim Domu Kultury 27 maja 2014 r. odbył się Dzień Strażaka.

  Funkcjonariusze z KPPSP w Hrubieszowie z  tej okazji otrzymywali awanse i odznaczenia. Ważnym elementem uroczystości było również wręczenie Decyzji Komendanta Głównego PSP dotyczącej włączenia jednostki OSP Turkowice do Krajowego  Systemu Ratowniczo Gaśniczego.
    Na uroczystość przybył Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st.bryg. Zbigniew Czępiński, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i zakładów pracy z terenu powiatu,  księża, emerytowani strażacy, pracownicy i strażacy z hrubieszowskiej komendy.
    W czasie uroczystej akademii Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie bryg. Piotr Kierepka w związku z uroczystym włączeniem  jednostki OSP Turkowice do KSRG przedstawił informację o funkcjonowaniu krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie kraju ze szczególnym uwzględnieniem powiatu hrubieszowskiego.
    Komendant Wojewódzki PSP w wystąpieniu nawiązał do działań powodziowych prowadzonych przez strażaków, współpracy PSP z jednostkami OSP oraz złożył gratulacje awansowanym i odznaczonym strażakom.
    Decyzję w imieniu KG PSP wręczył Zarządowi OSP Turkowice st. bryg. Zbigniew Czępiński w asyście bryg. Piotra Kierepki.
    Akademia poprzedzona była uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. św. Ducha w Hrubieszowie, której przewodniczył kapelan strażaków  ksiądz Roman Karpowicz.

tekst: kpt. Piotr Sendecki KP PSP Hrubieszów

zdjęcia: KP PSP Hrubieszów

mt_gallery: Dzień Strażaka w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Skip to content