IMG 7580

2014.05.19. Działania przeciwpowodziowe w powiecie opolskim.

IMG 7580W dniu 19.05.2014 r. na terenie powiatu opolskiego w gminie Łaziska już czwarty dzień prowadzone są działania przeciwpowodziowe polegające na podwyższaniu i umacnianiu korony wału. W miejscach przesiąkania wałów układana zostaje folia zabezpieczająca,  worki z piaskiem  oraz geowłóknina.

Na powyższych odcinkach nadejście największej wody planowane jest w nocy z 19 na 20 maja.  Działania służb są prewencyjnymi tj. uzupełnianiu wałów oraz monitorowaniu stanu wody w Wiśle.
Przy umacnianiu i podwyższaniu wałów przeciwpowodziowych oraz monitorowaniu koryta rzeki Wisły udział bierze 615 osób w tym 527 strażaków. Wśród tej grupy znajdują się podchorążowie SGSP w Warszawie, kompania przeciwpowodziowa z Białegostoku, kompania przeciwpowodziowa Lublin oraz więźniowie z zakładów karnych, kompania logistyczna z woj. Kujawsko-pomorskiego (22 strażaków ze sprzętem).
Na miejsce prowadzonych działań przybyli m.in. Minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski, Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Komendant Główny PSP gen.bryg. Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Tadeusz Milewski Milewski wraz z zastępcami st. bryg.  Zbigniewem Czępińskim  i  bryg. Gustawem Włodarczykiem

tekst/zdjęcia: st. kpt. Albert Kloc, kpt. Piotr Sendecki – oficerowie prasowi dyżurujący w powiecie opolskim.

mt_gallery: 2014.05.19. Działa przeciwpowodziowe w powiecie opolskim.

Skip to content