wyp134

Zamość – Strażackie Wypominki.

wyp134W dniu 8 listopada 2013 r. w kościele Miłosierdzia Bożego w Zamościu, już po raz kolejny, odbyło się nabożeństwo wypominkowe za zmarłych strażaków, po którym kapelan zamojskich strażaków ks. kan. Andrzej Chmaj w tej intencji odprawił Mszę świętą.

W uroczystościach wzięli udział funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Zamościu oraz reprezentacje strażaków z terenu gmin powiatu zamojskiego. Delegacji zamojskich strażaków przewodził bryg. Jacek Sobczyński Komendant Miejski PSP. W modlitwie uczestniczyli także Prezesi Zarządów Oddziałów Gminnych ZOSP RP pow. zamojskiego.
Z okazji 86 urodzin, przypadających w tym dniu, szczególnie ciepłe życzenia odebrał nestor pożarnictwa płk poż. Mieczysław Skiba. Pułkownik pomimo wieku, rokrocznie bierze udział we wszelkich uroczystościach i różnych strażackich obchodach. W tym miejscu życzymy zdrowia i wielu lat życia.
Następnie na cmentarzu parafialnym w Zamościu, oddano honor Karolowi Kłossowskiemu zamojskiemu farmaceucie, który 1882 założył Zamojską Straż Ogniową, oraz zapalono znicze na grobach zmarłych strażaków.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość

wyp133wyp132wyp131wyp134

Skip to content