zaw1

Zderzenie dwóch cystern w Zawadzie.

zaw1Tuż po godz. 5 rano 30.10.2013 r. w Zawadzie gm. Zamość na drodze krajowej 74 doszło do zderzenia dwóch cystern samochodowych.

 

Kierowcy bez większych obrażeń o własnych siłach opuścili pojazdy. Po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu akcji, zostali przewiezieni do szpitala. Jedna z cystern przewoziła 25t cukru, druga była bez ładunku. Oceniając stan rozbitych pojazdów, można mówić o dużym szczęściu obydwu kierowców. W wyniku zderzenia doszło do uszkodzenia zbiorników paliwowych pojazdów. Strażacy zabezpieczyli teren akcji. Położyli warstwę piany aby nie dopuścić do zapalenia się paliwa. W następnym etapie działań ratownicy przy pomocy specjalnego sprzętu zebrali resztki paliwa. W pierwszej fazie działań zebrano go ok. 400l. Obecnie, przy udziale właściciela drogi podejmowane są działania mające na celu usunięcie śliskości i będą to działania długotrwałe. Do działań skierowano 5 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu, w tym 2 zastępy ratownictwa chemicznego. Policja wyznaczyła objazdy, ustala okoliczności i przyczyny zdarzenia.
Apelujemy o rozwagę na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności. W okresie jesiennym zagrożenie w ruchu mogą spowodować spadające liście drzew.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość.

zaw2zaw3zaw4zaw5

Skip to content