IMG 8911

Zakończenie szkolenia chemiczno-ekologicznego w Białej Podlaskiej.

IMG 8911W dniu 1 października 2013 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej zakończyło się szkolenie specjalistyczne z zakresu ratownictwa chemicznego i ekologicznego dla podoficerów Państwowej Straży Pożarnej. Szkolenie zostało zorganizowane  przez Ośrodek Szkolenia KW PSP w Lublinie.

Kurs, który trwał od dnia 16 września br. ukończyło 30 strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej. Program kursu obejmował 80 godzin lekcyjnych, w tym 36 godzin teorii i 44 godziny zajęć praktycznych.
Celem szkolenia było przygotowanie strażaków do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczych podczas awarii i katastrof związanych z obecnością substancji stwarzających niebezpieczeństwo pożaru, wybuchu, zatruć ludzi i zwierząt oraz skażenia środowiska naturalnego.
W dniu dzisiejszym Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie bryg. Gustaw Włodarczyk wraz z Naczelnikiem Ośrodka Szkolenia st.bryg. Sławomirem Galińskim wręczyli kursantom zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Mirosław Byszuk KM PSP Biała Podlaska

IMG 8890IMG 8894IMG 8902IMG 8909IMG 8911

Skip to content