DSC0117

Ćwiczenia zgrywające jednostek KSRG powiatu janowskiego.

 DSC0117W dniu 11 października 2013 r. na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Janów Lubelski odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego powiatu janowskiego.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie procedur podczas działań w dużych związkach taktycznych jak również  sprawdzenie systemu alarmowania, dysponowania,  oraz poziomu wyszkolenia i wyposażenia  ratowników oraz  kierowania siłami i środkami funkcjonującymi w ramach KSRG.
Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń leśniczy przebywający w rezerwacie „Lasy Janowskie „  zauważa pożar i informuje PSK. Zgodnie z procedurą zaalarmowane zostają siły i środki pierwszego rzutu. Zastępy po przybyciu na miejsce pożaru podejmują działania gaśnicze lecz ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe pożar w szybkim tempie rozprzestrzenia się. Siły i środki są niewystarczające. Do działań zadysponowane  są zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do  Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego z terenu powiatu oraz dodatkowe zastępy z JRG PSP Janów Lubelski.
W ćwiczeniach udział wzięły zastępy ratownicze z KP PSP w Janowie Lubelskim i jednostki OSP KSRG z terenu powiatu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim oraz przedstawiciele nadleśnictwa Janów Lubelski.,
Podczas omówienia ćwiczeń padły słowa podziękowania pod adresem strażaków ze strony Nadleśniczego Nadleśnictwa Janów Lubelski Pana Henryka Rążewskiego który obserwował ćwiczenia. Na zakończenie ćwiczeń podsumowania dokonał Komendant Powiatowy PSP bryg. Grzegorz Pazdrak. 

tekst/ zdjęcia: mł. bryg. Krzysztof Kurasiewicz KP PSP Janów Lubelski.

 DSC0117 DSC0132 DSC0154 DSC0168 DSC0173 DSC0202

Skip to content