karp st. asp. Krzysztof Czuk

Zderzenie trzech samochodów w Karpiu.

karp st. asp. Krzysztof CzukW dniu 10 września br., tuż po godz. 6 rano w Karpiu gm. Sitno na drodze krajowej 74 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, w wyniku czego obrażenia odnieśli kierowcy  pojazdów.

Po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że na łuku drogi zderzyły się volkswagen caddy z renault scenic. Kierowcy volkswagena była udzielana pomoc medyczna przez ratowników Pogotowia Ratunkowego, natomiast kierujący renault był zablokowany w pojeździe. Dwie osoby podróżujące toyotą carina wyszły ze zdarzenia bez szwanku. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych poprzez odgięcie kolumny kierowniczej i odcięcie pedałów wykonali dostęp do poszkodowanego, który następnie został przewieziony do szpitala. Ponadto działania straży pożarnej, polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz neutralizacji i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych.  
Prawdopodobną przyczyną było nie zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Straty materialne zostały oszacowane na ok. 30 tys. zł. W działaniach trwających 4 godziny wzięły udział 2 zastępy z JRG Zamość oraz OSP Miączyn.

tekst: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość

zdjęcia: st. asp. Krzysztof Czuk

Skip to content