piel130

Zamojscy strażacy z pielgrzymką.

piel130Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę września, już po raz piaty do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie, pielgrzymowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP oraz druhowie z Ochotniczych  Straży Pożarnych powiatu zamojskiego.

Centralną częścią pielgrzymki była Msza św. odprawiona w podzięce za ostatni rok funkcjonowania straży pożarnych. Mszę w intencji strażaków i ich rodzin koncelebrowali ks. kan. Andrzej Chmaj kapelan zamojskich strażaków oraz ks. Mirosław Ładniak kapelan wojewódzki straży pożarnych.
    Oceniając miniony rok w ochronie przeciwpożarowej na naszym terenie,  trzeba stwierdzić, że jest za co dziękować. W ostatnim roku mieszkańcy naszego powiatu nie doświadczali klęsk żywiołowych. Intensywne opady deszczu występowały lokalnie, nie powodując zagrożenia dla większej ilości zabudowań. Prowadzone działania nie nastręczyły strażakom większych trudności. W działaniach ratowniczo-gaśniczych nie ucierpiał żaden z ratowników.
    Wsłuchując się w słowa kazania, nasuwa się myśl, że oprócz wiary we własne umiejętności i możliwości techniczne sprzętu, warto odwołać się do ufności w bożą Opatrzność. Podczas przemarszu z miejsca zbiórki przy kaplicy na wodzie do sanktuarium odmawiana była  część chwalebna  Różańca św. Pielgrzymów przed krasnobrodzkie sanktuarium przywiodła kapela ludowa z Krasnobrodu.
    W pielgrzymce udział wzięło ok. 300 strażaków (najwięcej z gminy Zamość) w tym 25 pocztów sztandarowych straży pożarnych, Henryk Matej Starosta Zamojski, bryg. Jacek Sobczyński Komendant Miejski PSP w Zamościu; druh Kazimierz Mielnicki Prezes Oddziału Powiatowego  ZOSP RP, przedstawiciele Komendanta Powiatowego w Biłgoraju oraz Tomaszowie Lub.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość

piel131piel132piel133piel134

Skip to content