SAM 00881

Promocja w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.

SAM 0088196 absolwentów Dziennego Studium Aspirantów oraz 138 absolwentów Zaocznego Studium Aspirantów Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie było bohaterami uroczystego apelu, który odbył się 1 lipca 2013 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.

 

 

 

W samo południe, tuż po wysłuchaniu Hejnału Mariackiego rozpoczęła się kolejna już krakowska promocja. Promocję poprzedziła msza św. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Absolwentów na stopień młodszego aspiranta, w imieniu ministra spraw wewnętrznych, promował komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz. W swoim przemówieniu komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie st. bryg. Bogusław Kogut podkreślił, jak ciężką pracą było uzyskanie przez absolwentów dyplomu ukończenia Szkoły oraz promocja na stopień młodszego aspiranta. Życzył wszystkim, aby uzyskane kwalifikacje były dla nich źródłem satysfakcji i zadowolenia. Po uroczystej promocji absolwentów pobłogosławił ks. Jan Krynicki – kapelan krajowy strażaków.

Na promocji obecnych było wielu znamienitych gości: posłowie na Sejm RP, komendanci wojewódzcy, powiatowi i miejscy PSP oraz komendanci szkół PSP, przedstawiciele władz Miasta Krakowa oraz województwa małopolskiego. Nie mogło zabraknąć również byłych komendantów Krakowskiej Szkoły Pożarniczej.

Promocja na stopień młodszego aspiranta jest zawsze wydarzeniem szczególnym dla całego środowiska pożarniczego. Zawód strażaka jest naznaczony szczególną szlachetnością i poświęceniem, cieszy się wielkim szacunkiem i zaufaniem społeczeństwa. Tegoroczni absolwenci Studium Dziennego przez ostatnie dwa lata nauki poznawali tajniki strażackiego rzemiosła. Uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach praktycznych. Brali równiez udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, pełniąc służbę w szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Absolwenci Zaocznego Studium Aspirantów przez ostatnie dwa lata uczestniczyli w ramach dwutygodniowych zjazdów w zajęciach teoretycznych i praktycznych na poligonie Szkoły, zdobywając wiedzę i umiejętności potrzebne do dalszego pełnienia służby w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej. Przez cały okres nauki musieli łączyć życie prywatne, służbowe i naukę w SA PSP, co niejednokrotnie wymagało wielu wyrzeczeń i samozaparcia. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy ukończenia Szkoły i otrzymania stopnia młodszego aspiranta.

źródło: SA PSP Kraków

Na uroczystej promocji województwo lubelskie reprezentował Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Gustaw Włodarczyk.

zdjęcia: st.ogn. Dariusz Antoszak KW PSP Lublin

SAM 00772SAM 00783SAM 00804SAM 00855SAM 00906SAM 00877

Skip to content