IMG 4729

IX Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa EDURA w Kielcach

IMG 4729W dniach 12-14 czerwca 2013 r. w Kielcach odbywa się IX Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2013, której organizatorami są Targi Kielce oraz Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa EDURA. Od 2008 r. wystawa jest organizowana w Kielcach na terenach wystawowych firmy Targi Kielce.

Uroczyste otwarcie odbyło się 12 czerwca br. Wśród wielu znamienitych gości znaleźli się m.in.: Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w MSW; Waldemar Pawlak, prezes ZG ZOSP RP; senator gen. brygadier w st. spocz. Zbigniew Meres; gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP wraz z zastępcą nadbryg. Markiem Kowalskim; władze regionu świętokrzyskiego i miasta Kielce na czele z Grzegorzem Dziubkiem, wicewojewodą świętokrzyskim oraz Czesławem Gruszewskim, wiceprezydentem miasta Kielce. EDURA to jedyna tego typu specjalistyczna wystawa w Polsce, gdzie prezentowany jest nowoczesny sprzęt i nowe technologie dla służb ratowniczych oraz ochrony przeciwpożarowej. Patronat honorowy nad tegoroczną wystawą objął Minister Spraw Wewnętrznych, organizowana jest we współpracy z Komendą Główną PSP i Zarządem Głównym ZOSP RP.
Wystawie towarzyszą liczne konferencje, szkolenia i sympozja. Organizowanie wystawy na terenie firmy Targi Kielce daje możliwość zaprezentowania sprzętu w praktyce na poligonie zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie terenów wystawowych. Podczas EDURY zaprezentowane będą m.in.: pojazdy pożarnicze – gaśnicze i specjalne, ochrona osobista strażaka, sprzęt do zabezpieczeń przeciwpożarowych, środki gaśnicze, sprzęt ratowniczy i gaśniczy, środki łączności i wyposażenie techniczne stanowisk dyspozycyjnych, sprzęt ratownictwa logistycznego.

źródło: strona internetowa KG PSP.

zdjęcia: mł. asp. Tomasz Stachyra KW PSP Lublin

IMG 4739IMG 4741IMG 4744IMG 4717

Skip to content