DSC 0032

Narada roczna w KP PSP w Puławach

DSC 0032W dniu 26 lutego 2013 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach przy ul. Lubelskiej 51, odbyła się narada roczna zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Tematem narady było podsumowanie działalności Państwowej Straży Pożarnej na terenie powiatu puławskiego w 2012 roku.

W naradzie uczestniczyli:
1.      st. bryg. Tadeusz Milewski – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie,
2.      Witold Popiołek – Starosta Puławski,
3.      Zbigniew Śliwiński – Przewodniczący Rady Miasta Puławy
4.      Dariusz Fijoł – Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Puławy,
5.      Strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Puławach.
 
Naradę otworzył bryg. Grzegorz Podhajny Komendant Powiatowy PSP w Puławach, który powitał zaproszonych gości oraz pracowników Komendy.
W dalszej części Komendant Powiatowy PSP w Puławach przedstawił problematykę zadań realizowanych przez puławskich strażaków w 2012 roku oraz plany na kolejny rok. Przedstawione zostały statystyki zaistniałych zdarzeń i działań prowadzonych przez Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą oraz działania Komendy w zakresie:
-operacyjno-szkoleniowym,
-kontrolno-rozpoznawczym,
-BHP,
-logistycznym,
-technicznym,
-kadrowym,
-organizacyjnym
W części podsumowującej naradę st. bryg. Tadeusz Milewski – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP podsumował dotychczasową działalność struktur Państwowej Straży Pożarnej w województwie lubelskim oraz zaprezentował główne cele i kierunki działań w roku bieżącym. Zaproszeni goście również mieli okazję wyrazić swoją opinię o działalności Komendy oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej w powiecie. Miłym akcentem wszystkich wypowiedzi była wysoka ocena pracy puławskich strażaków.

Na zakończenie bryg. Grzegorz Podhajny Komendant Powiatowy PSP w Puławach podziękował wszystkim służbom oraz instytucjom za okazaną pomoc i współdziałanie podczas prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych, organizowanych ćwiczeń i realizacji zadań służbowych. W trakcie narady zaprezentowano pozyskany nowy sprzęt, a w tym: ciężki samochód ratownictwa technicznego SCRt Scania z HDS, detektor skażeń RAPID zamontowany na samochodzie SLRRchem Land Rover Defender, kamerę termowizyjna, stację kontroli technicznej aparatów ochrony dróg oddechowych, pompy i inne.

Skip to content