IMG 2051

Strażacy włączyli się w akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

IMG 2051Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” odbyła się w niedzielę 2 grudnia 2012 r. Strażacy zawodowi jak również ochotnicy z woj. lubelskiego już od 20 lat aktywnie włączają się w ogólnopolską akcję charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, a za ich przykładem w Akcję angażuje się coraz większe grono strażaków z innych województw w kraju.

Akcja, która zrodziła się w Lublinie, a której inicjatorką jest dziennikarka Polskiego Radia Lublin – Ewa Dados, angażuje rokrocznie do zbierania darów wiele firm, instytucji, organizacji i osób prywatnych.

Nasza pomoc w akcji polegała przede wszystkim na zebraniu darów wśród strażaków, udostępnianiu środków transportu podczas zbiórki, organizowaniu pokazów sprzętu pożarniczego.

W Lublinie w zbiórce darów na Placu Litewskim uczestniczyli: Lubelski Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Tadeusz Milewski, Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie – mł. bryg. Dariusz Gawlik, Kapelan Wojewódzki Strażaków – ks. mł. bryg. Mirosław Ładniak, którzy w imieniu funkcjonariuszy oraz pracowników Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie przekazali dary żywnościowe dla potrzebujących dzieci.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 1 PSP w Lublinie wraz z OSP Krasienin zorganizowali dla odwiedzających pokaz sprzętu pożarniczego. Najmłodsi uczestnicy akcji mogli wejść do samochodu pożarniczego, założyć strażacki hełm, zobaczyć m.in. specjalistyczny sprzęt hydrauliczny służący do wydobywania poszkodowanych z samochodów, które uległy wypadkom.

Strażacy – ochotnicy z jednostek OSP Bełżyce, OS Pawlin, OSP Mętów, OSP Moszenki pomagali w przepakowywaniu zebranych darów w postaci: żywności, odzieży, obuwia, zabawek, książek do magazynów przy ulicy Zemborzyckiej.

IMG 2055IMG 2088
PC020131

 

 

Skip to content